نکات کلیدی در طراحی کمد دیواری | مدل های جدید کمد دیواری مدرن

ما همگی خواهان زیبایی و نظم در خانه هایمان هستیم. به همین دلیل علاقه مندیم کفش و سایر لوازم در جای خود قرار بگیرند و هنگام نیاز به آن ها به راحتی در دسترس باشند. انتخاب طرح کمد لباس همانند انتخاب سبک پوشش، بازتابی از سلیقه شما می باشد. امروزه کمد دیواری ها عضو جدایی ناپذیر خانه های ما به شمار می آیند ، در بین اجزای مختلفی که در اتاق خواب‌ها وجود دارد کمد دیواری اتاق خواب جزو وسایل بسیار کاربردی و مهم می‌باشد ؛ با پیس پیسه همراه شوید .

 

 تولید کمد دیواری از گذشته تا حال

پستو نمونه ای پستو (گنجه) قدیمی

 

در واقع کمد دیواری ها سالیان درازی است که همراه اتاق خواب های ما هستند. اگر بخواهیم نگاه کلی به تاریخچه کمد دیواری ها از گذشته تا به امروز داشته باشیم این موضوع که آنها تغییرات زیادی در تنوع رنگ و طراحی داشته‌اند انکارناپذیر است. در گذشته از پستوها (گنجه) استفاده می‌شد به صورتی که فضایی به طول ۶۰ یا ۷۰ سانتی تو رفتگی یا عقب نشینی در دیوار اتاق ها بود که جلوی آن را با پرده می‌پوشاندند به مرور زمان کمددیواری ها نیز پا به عرصه نوین گذاردند و کمد دیواری های فلزی و چوبی شکل گرفت اما همچنان ساده بودند و نیاز عام را برطرف نمیکردند تا با تکمیل‌تر شدن طرح‌ها و رنگ‌ ها و مدل‌ها به نقطه ای رسید که امروزه کمد دیواری ها عضو جدایی ناپذیری از اتاق های ماست. کمد دیواری‌ها معمولاً تشکیل شده از طبقه‌بندی و کشو و میله رگال می باشند.

 

انواع کمد دیواری

  • کمد درب بادبزنی (درب بازشو) این کمدها سبک قدیمی تری دارد و بیشتر جهت کمد رختخواب مورد استفاده قرار می گیرد و نیز برای فضاهایی که متراژ کوچک تری در بر دارند کمد دیواری درب بازشو می تواند انتخاب مناسب تری باشد این کمدها در دو سبک مدرن و کلاسیک موجود می باشد .

 

  • کمد درب‌ریلی کمدهای درب‌ریلی باید کمد های بزرگتری باشند زیرا بدلیل اینکه ریل کمد نصف فضا را اشغال می کند. یعنی دسترسی به هر دو درب کمد به طور همزمان وجود ندارد. اگر شما کمد درب ریلی را برای اتاق خواب خود انتخاب کردید میتوانید روی دربها ایینه قدی نصب کنید و زیبایی اتاق خود را دو چندان کنید.

 

  • کمد ویترین درب‌شیشه‌ای این کمدها معمولا جهت نمایش اشیاء لوکس مانند مجسمه و ظروف کریستالی می‌باشد و محل قرار گیری این کمدها تنها اتاق خواب نیست و میتواند در اشپزخانه یا پذیرایی قرار بگیرد.

 

در انتخاب کمد دیواری به چه نکاتی باید دقت کنید

ابتدا باید ببینید کمد دیواری را به چه منظوری استفاده می‌کنید. شما این امکان را دارید بسته به مصرف خود طرح کمد دیواری را عوض کنید.بعد از انتخاب طرح کمد دیواری بسته به نیاز خود به سراغ رنگ آن می‌رویم. حتماً به این موضوع دقت کنید که رنگ کمد دیواری باید هارمونی با دیگر وسایل اتاق داشته باشد. از انتخاب رنگ کمد دیواری که بگذریم باید نگاهی به فضای مورد نظر اتاق خود بیاندازیم امروزه به دلیل محدود بودن و کوچکتر شدن فضاهای مسکونی طراحی مناسب اهمیت بسیاری دارد شما از کمد دیواری خود دو انتظار عمده دارید اول اینکه کمد دیواری ها فضای زیادی از اتاق شما را اشغال نکنند و نکته دوم اینکه فضای مورد نیاز شما جهت قرار گیری وسایل شخصی را در اختیار شما بگذارند.

 

 

کمد دیواری اتاق کودکان و نوجوانان

کمد دیواری اتاق کودککمد دیواری اتاق کودک

 

در انتخاب کمد دیواری برای کودکان و نوجوانان بهتر است که از رنگهای شاد و روشن استفاده شود همچنین در کنار کمد دیواری کتابخانه و میز مطالعه و رایانه نیز مورد نیاز است شایان ذکر است که برای اتاق خوابهای کوچک می توان از کمد دیواری های سر تا سر همراه با تخت تاشو (کمجا) استفاده نمود که این کار باعث استفاده بهینه از فضا می شود باید توجه داشته باشید که در انتخاب رنگ بسیار محتاطانه عمل کنید زیرا که چگونگی رنگ امیزی اتاق کودک بر روحیه ان تاثیر به سزایی دارد و بهتر است از رنگ های فانتزی و روشن بیشتر استفاده شود.

 

چه نوع کمدی مناسب تر است؟

باید توجه داشته باشید که برای چه فضایی کمد دیواری در نظر دارید اگر میخواهید برای اتاق خواب کمد دیواری تعبیه کنید بهتر است رگال لباس و قفسه ای برای قرارگیری کفش ها و کشو ها در نظر بگیرید و اما اگر می‌خواهید از کمد دیواری‌تان مانند یک انبار برای رخت خواب استفاده کنید بهتر است از کمد های درب بازشو و بدون طبقه بندی استفاده کنید اگر علاقه مند کتاب و کتابخانه هستید توصیه می‌کنیم از کتابخانه هایی استفاده کنید که در کمد دیواریتان جای داده شود اینگونه هم فضای کمتری را اشغال میکنید و هم فضای چشم گیری را برای خودتان القا میکنید و با باز شدن هر بار درب کتابخانه که در گوشه ای از کمد دیواری‌تان همراه یک صندلی تعبیه شده است سوپرایز و ارامش به همراه دارد و می تواند فضای زیبایی از دنیای کوچک شما باشد که هر شخصی در آن جای ندارد.

نمونه هایی از طرح کمد دیواری درب ریلی و درب بازشو و ویترین شیشه ای

 


کمد دیواری گردویی طبقه بندی و کشو

 

کمد دیواری روشن کشو و رگال و طبقه بندی

 

کمد دیواری چوب گردویی

 

کمد دیواری مجلل چوب

 

کمد دیواری کلاسیک سفید

 

کمد دیواری کمد دیواری و تخت تاشو

 

کمد دیواری درب ریلی

 

کمد دیواری و میز کار کوچک

 

کمد دیواری مدرن درب ریلی

 

کمد درب بازشو کشو و طبقه بندی

 

کمد دیواری سفید

 

 کمد دیواری درب ریلی سفید مشکی

 

کمد دیواری چوبی طبقه بندی و رگال

 

 کمد دیواری درب باز شو و کشو و میز کار و تخت کمجا

 

کمد دیواری رگال و کشو و طبقه بندی

 

کمد دیواری ممبران سفید

 

کمد دیواری مدرن

 

کمد دیواری و جاکفشی

 

کمد دیواری و تخت تاشو و میز کار

 

کمد دیواری مدرن کشو و طبقه بندی

 

اکنون با مطالعه این مطلب به نکات کلیدی و اهمیت وجود کمد دیواری در منزل پی بردید. شما عزیزان میتوانید برای مشاوره رایگان و کاربردی با طراحان خوش فکر ما تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.