چگونه می توان از بشقاب در چیدمان منزل استفاده کرد؟

حتی ممکن است تعدادی از ظرف‌های سرویس چینی شما ترک خورده و قابل استفاده نباشد، ولی نتوانید آنها را دور بریزید. در این صورت، سطح خالی دیوار بهترین فضا برای نگهداری آنهاست.

 

گاهی اوقات، تزئین دیوارها به مشکلی تبدیل می‌شود و برای پر کردن قسمتی خالی از دیوار باید وقت و هزینه‌ای بسیار بپردازید، زیرا به‌عنوان مثال، برای خرید تابلویی تزئینی باید دست‌کم ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان هزینه کنید. چرا از اشیایی که در خانه دارید، مانند ظرف‌ها و بشقاب‌ها برای جلوه دادن به دیوار‌ها کمک نمی‌گیرید؟

 

بشقاب‌های تزئینی را که کادو گرفته‌اید یا به‌عنوان سوغات از سفری با خود آورده‌اید یا به شما ارث رسیده است، به یاد بیاورید. حتی ممکن است تعدادی از ظرف‌های سرویس چینی شما ترک خورده و قابل استفاده نباشد، ولی نتوانید آنها را دور بریزید. در این صورت، سطح خالی دیوار بهترین فضا برای نگهداری آنهاست. با این کار، با یک تیر دو نشان می‌زنید؛ هم فضای کابینت‌ها و قفسه‌های شما خالی می‌شود و هم سطح دیوار‌ها روح و جانی تازه می‌گیرد.

• بشقاب‌ها می‌توانند رنگ و سبک‌های مختلف را به فضای شما وارد کنند و روی دیوار هر فضایی از آشپزخانه گرفته تا اتاق کار، آویزان شوند. برای نصب این ظرف‌ها کنار هم یا ترکیب آنها با عناصر دکوری دیگر، وقت و سلیقه خرج کنید و طرح‌هایی زیبا و جالب به‌وجود آورید.

• بشقاب‌های سرامیکی با زمینه سفید می‌تواند برای دکوراسیون مدرن شما مناسب باشد. اگر فضای شما سبکی سنتی دارد، از بشقاب‌هایی با طرح‌های قدیمی مانند گل و مرغی، لیلی و مجنون، شاه عباسی یا گل سرخی استفاده کنید. فراموش نکنید که انتخاب ظرف‌هایی که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند و به خوبی کنار یکدیگر بنشینند، بسیار مهم است.

 

• دلیلی ندارد جنس تمام بشقاب‌ها چینی یا سرامیک باشد، حتی می‌توانید از بشقاب‌های ملامین یا مسی هم استفاده کنید.

• برای تغییر جلوه بشقاب‌های ساده و سفید، آنها را نقاشی کنید یا طرح و شکل را با استفاده از برچسب‌هایی روی بشقاب‌ها منتقل کنید.
• برای آویختن بشقاب باید به دنبال قلاب‌هایی باشید که تحمل وزن بالا را داشته باشند و تنها به یک یا دو نقطه متصل نباشد. بهترین و مطمئن‌ترین راه آن است که از قلاب‌هایی استفاده کنید که چهار طرف بشقاب را تحت پوشش قرار دهند. همچنین، می‌توانید از قلاب های مخصوص نصب قاب عکس روی دیوار استفاده کنید.
 

مراحل آویزان کردن بشقاب‌ها :

۱٫ برگه یا روزنامه‌ای را به اندازه فضایی از دیوار که می‌خواهید ظرف‌ها را روی آن نصب کنید، روی زمین قرار دهید. پیش از آن که بشقاب‌ها را روی دیوار آویزان کنید، روی برگه بچینید و به چیدمانی نهایی برسید. اگر طرح‌های سنتی را دوست دارید از چیدمانی متقارن استفاده کنید و چنانچه طرح های مدرن مورد علاقه شماست، آنها را به صورت نامتقارن روی برگه بچینید.

۲٫ برای حفظ تعادل، حدود ۱۵ سانتی متر بین ظرف‌ها و از آنها تا سقف فاصله‌ بگذارید.

۳٫ محل قرار گرفتن ظرف‌ها را با ماژیک روی برگه مشخص کنید و برگه را به کمک چسب کاغذی روی دیوار بچسبانید. سپس، این نقاط را روی دیوار مشخص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *